Autor Wątek: Kinderwyprawka sierpniowa  (Przeczytany 22965 razy)

Offline pajak

  • Wiadomości: 1846
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 22.06.2010
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 12 Sie 2013, 12:42 »
Coś mi się wydaje, że nawet ew wycieczki do cywilizacji.. nie będą problemem: stosunek liczby samochodów do rowerów będzie zdecydowanie największy spośród ostatnich imprez :(
Ważne, żeby pani w sklepiku miała lody, słodycze i inne ciastka. Jak zabraknie, to niech sobie jedzie do Netto, jej interes  :P

A z pytań organizacyno-technicznych: jak przedstawia się grafik meldowania/wymeldowywania? Żeby nie być pierwszym i nie stracić wszystkich atrakcji oczywiście..
Trole są samotnikami i unikają słońca.

Offline Kobieta Ania

  • Wiadomości: 32
  • Miasto: Poznań / Rosnówko
  • Na forum od: 05.07.2013
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 12 Sie 2013, 12:46 »
o - to fajnie , że się da przejechać - zawsze głos tych którzy byli jest decydujący!

Mapy - kupiliśmy ostatnio mapę pojezierza z naciskiem na Lubie i okolice. Można też się pokusić o stare mapy województw/powiatów (te wojskowe), ale chyba dwie jakoś się składają na całość rejonu. @tomzoo - polecam Grupę 18 w Pasażu Apollo w Poznaniu - mają wszystko na miejscu.

Offline mickey

  • Wiadomości: 16
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 09.08.2010
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 12 Sie 2013, 13:10 »
@mickey - jak to się mówi - nieobecni głosu nie mają ;) .
:P

A tak już serio - mając na względzie rozmach osobowy i bliskość imprezy - kierując się głosem rozsądku i wilczego_stada - też jestem za tym żeby nie kombinować. Mogło by to spowodować lekką dezorganizację w szeregach ;)
To przecież żart był. My raczej nie dotrzemy jako, że urlopu już brak a w poniedziałek na kajaki wyjeżdżamy.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 12 Sie 2013, 17:03 »
A z pytań organizacyjno-technicznych: jak przedstawia się grafik meldowania/wymeldowywania? Żeby nie być pierwszym i nie stracić wszystkich atrakcji oczywiście..
Wg mnie optymalnie będzie dotrzeć w środowe popołudnie/wieczór, a wybyć po zakończonej niedzielnej wycieczce, która, podejrzewam - będzie trwała do godzin około obiadowych.


Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Kobieta anita01

  • Wiadomości: 6
  • Miasto: Kartuzy
  • Na forum od: 01.07.2013
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 13 Sie 2013, 22:23 »
no cóż nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam udanej wyprawki, pięknej pogody tej dosłownie i ducha gdyby było inaczej

my niestety nie damy rady :(
ale sercem napewno będziemy z Wami, czekamy na zdjęcia, bawcie się dobrze :)

Pozdrawiam
Pozdrawiam
anita01

Offline Kobieta justabrr

  • Wiadomości: 45
  • Miasto: Kraków/Bielsko-Biała
  • Na forum od: 06.04.2013
    • TUPTAM-O rodzinnym podróżowaniu i nie tylko
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 13 Sie 2013, 22:54 »
Piękny plan wyprawkowy! Bardzo chcielibyśmy dołączyć i zobaczyć, jak się robi kinderwyprawkę na dalekiej Północy :) ......może uda się wpaść towarzysko na sobotnie wieczorne śpiewy, jeśli takowe będą ;-) A poważnie to szerokiej drogi i dobrej zabawy!

Offline Mężczyzna maarek

  • Wiadomości: 15
  • Miasto: Poznań (Golęczewo)
  • Na forum od: 18.07.2013
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 14 Sie 2013, 19:24 »
My jechaliśmy nad jeziorem, nie wiem o co chodzi z tymi czołgami, bardzo ładna droga.

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5153
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 18 Sie 2013, 22:05 »
Bez selekcji, bez opisów, bez lightrooma (trial mi się skończył :/).

Po tysiąckroć dziękuję Maciejowi za użyczenie palnika, działa ma się dobrze, nie miałem jeszcze czasu zatankować. I nie wiem czym... Może jakaś podpowiedź? No bo nie chcę profanować optimusa (prime) paliwem z mojej czy jakiego nołnejma.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz 2016, 09:27 wojtek »

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 18 Sie 2013, 22:51 »
Hej, dotarliśmy już do domu.
Atmosfera kinderwyprawkowa była świetna, a to dzięki wszystkim, którzy przybyli i wzięli w niej udział - chociaż przez chwil kilka ;)
Małe podsumowanie:
Lokalizacja pod względem pobytowym bardzo mi odpowiadała, dzieciaki mogły się nieskrępowanie bawić na terenie pola, jednak pod względem wyboru tras mogłoby być bardziej obficie. Ale daliśmy radę i udało się zrealizować 4 nie powtarzające się trasy.
Z osób zadeklarowanych praktycznie wszyscy się pojawili, nie dojechał tylko Jurek z wnukiem, dodatkowo pojawiła się Magda.
Czyli było 45 osób.
Pogoda dopisała, nie padało ani razu.
Oprócz jednego kapcia nie odnotowałem żadnych strat w ludziach ani sprzęcie.
Trasy były na tyle różnorodne, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Znalazły się zarośnięte gruntówki z krzaczorami i pokrzywami, wydzielone drogi rowerowe, kamieniste szutrówki, no i boczne szosy o małym ruchu samochodowym.
Kilometrów przejechaliśmy niewiele, gdyż nie one się liczą na tej imprezie - najważniejszy cel - integracja dzieciaków i rodziców - został zrealizowany.
Niemały przyczynek do tego miał Maciejowy akordeon, który oprócz udziału w wieczornych ogniskach zagrzewał nas do opuszczenia namiotów wczesnym porankiem ;).
Ilości kupionych lodów nie liczono, kiełbas, które spadły w ognisko również ;)
Przed kąpielą w jeziorach nic nas nie było w stanie powstrzymać, nawet wściekle żądlące pszczoły broniące dostępu do plaży.
Dzięki Wam wszystkim za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na kolejnych kinderwyprawkach!

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Mężczyzna Mariusz

  • Jestem, jaki jestem...
  • Wiadomości: 1945
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 18 Sie 2013, 23:00 »
Gratki! Super! Widzę,że wyprawka i zabawa była udana  ;D
Jurek nie dojechał? Szkoda.Wiem jak się mocno cieszył na samą myśl o wyprawce i wspólnym wyjeździe z wnuczkiem.
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 18 Sie 2013, 23:12 »
Jurek nie dojechał? Szkoda.Wiem jak się mocno cieszył na samą myśl o wyprawce i wspólnym wyjeździe z wnuczkiem.
Szkoda, bo też miałem nadzieję, że Jurka zobaczę. Może na kolejną edycję się uda?

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 19 Sie 2013, 07:14 »
nie miałem jeszcze czasu zatankować. I nie wiem czym... Może jakaś podpowiedź? No bo nie chcę profanować optimusa (prime) paliwem z mojej czy jakiego nołnejma.
ja tankuje na pierwszej stacji na jaką natrafię. bezołowiowa 98. szkoda kasy na jakieś super paliwa. palnik oddaj Tomkowi w Poznaniu. W połowie tygodnia nocuję z dziećmi u Tomza.

Maciejowy akordeon, który oprócz udziału w wieczornych ogniskach zagrzewał nas do opuszczenia namiotów wczesnym porankiem ;)
nadchodzi jesień a potem będzie zima. warto poświęcić trochę czasu wieczorami na naukę kilku piosenek, bo ze znajomością piosenek było krucho.
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Kobieta kolibereq

  • Wiadomości: 376
  • Miasto: Śląsk
  • Na forum od: 07.02.2013
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 19 Sie 2013, 13:18 »
Dziękuję za to miłe spotkanie z Wami na kinderwyprawce. Nie zdążyłam się z Wami pożegnać, gdyż spływ kajakiem potrwał dłużej, niż przypuszczałam. Gdy wróciliśmy na pole, pozostał tylko nasz namiot i oczywiście wspomnienia. Mój synek uronił lezkę wzruszenia na pożegnanie wyprawki, Was wszystkich i końca wakacji.
Nie chodzę, jeżdżę, chyba zostanę listonoszem...

Offline Kobieta Ania

  • Wiadomości: 32
  • Miasto: Poznań / Rosnówko
  • Na forum od: 05.07.2013
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 19 Sie 2013, 13:52 »
A i my dziękujemy za świetną atmosferę i mile spędzony czas pod gołym słonecznym i gołym rozgwieżdżonym niebie.

Osobiście jestem pod wrażeniem kondycji wszystkich rowerowych biedronek. Ciekawe czy nasz Jurek za rok tak będzie pomykał na dwóch kółkach?

Co do znajomości piosenek: Maciej - my już namierzamy tekst tej niemieckiej wersji pieśni armii nacierającej z "die Bomben und Granaten" ;D

Offline m+k

  • Wiadomości: 847
  • Miasto: Zielona Góra
  • Na forum od: 06.09.2011
    • www.wyprawyrowerowe.zgora.pl
Odp: Kinderwyprawka sierpniowa
« 19 Sie 2013, 16:53 »
Dziękujemy Wam wszystkim za wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze. Bardzo dobra lokalizacja. Dzieciaki zaskoczyły nas swoją kondycją i zdyscyplinowaniem. Cieszymy się, że mogliśmy poznać tych, których jeszcze nie znaliśmy. Kilka, dosłownie kilka fotek z wyprawki w linku poniżej.
https://picasaweb.google.com/111095219344076457744/KinderwyprawkaSierpien2013
Pozdrawiamy :)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum